Informacje prasowe

czwartek, 17 września 2020 r.

Zatory płatnicze idą w parze z niewiedzą przedsiębiorców


Ponad połowa małych i średnich firm skarży się, że ich klienci nieterminowo płacą za produkty lub usługi – wynika z badania „Zatory płatnicze” Krajowego Rejestru Długów. Mimo obowiązywania od stycznia zapisów przeciwdziałających zatorom, wielu przedsiębiorców wciąż nie wie dokładnie, które zmiany zostały wprowadzone. Dlatego autorzy badania przypominają, jakie możliwości ochrony płynności finansowej mają dzisiaj przedsiębiorcy, oraz wskazują pilną potrzebę zmian, które udrożnią zatory płatnicze.
czytaj więcej

środa, 16 września 2020 r.

Sport, ogród i gotowanie - tak wykorzystujemy więcej wolnego czasu w pandemii


W czasie pandemii prawie 1/3 z nas zyskała więcej czasu wolnego. Najczęściej dodatkowe godziny poświęcaliśmy rodzinie oraz na odpoczynek i rozrywkę. 1 na 10 osób zainwestowała ten czas w rozwijanie umiejętności zawodowych. Już co trzeci Polak znalazł też nowe hobby i zainteresowania, najczęściej dostosowane do ograniczeń epidemii, jak np. gotowanie, uprawianie roślin, ogrodnictwo i sport. Chętniej inwestujemy także w nasze pasje. Podczas pandemii 22% z nas zwiększyło w tej sferze swoje wydatki - wykazało badanie przeprowadzone przez Krajowy Rejestr Długów.
czytaj więcej

poniedziałek, 7 września 2020 r.

Home office z telefonem w ręku – epidemia wydłużyła służbowe rozmowy nawet o 4 godziny


Epidemia koronawirusa zmieniła styl pracy wielu Polaków. W efekcie 1 na 5 pracowników znacznie zwiększył czas spędzany z telefonem w ręku - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Dla niemal jednej czwartej z tej grupy służbowe rozmowy zajmują aż 4 godziny więcej w ciągu dnia, niż przed wybuchem zarazy. Z kolei wśród osób, które po przyjściu epidemii odnotowały większą aktywność służbową w Internecie, co czwarty przeznacza na to od 2 do 4 godzin więcej pracy dziennie. Zmiany widać także w długach firm wobec telekomów. W czasie epidemii - od lutego do lipca br. takie zadłużenie wzrosło o ponad 46 mln zł. W sumie firmy mają obecnie do uregulowania prawie 364 mln zł.
czytaj więcej

poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r.

Koronawirus dobrą wymówką na niepłacenie


Ponad 192 tys. jednoosobowych działalności gospodarczych zalega swoim wierzycielom na kwotę ponad 6 mld zł – wynika z bazy danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie mikroprzedsiębiorców lawinowo rośnie. Częściowo z powodu nierzetelnych kontrahentów. Co czwarty z ankietowanych w sierpniu przedsiębiorców z sektora MŚP zwraca uwagę na ich nieetyczne zachowanie, najczęściej niepłacenie w terminie bądź wydłużenie w nieskończoność terminów płatności. A wszystko „przez pandemię”.
czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9...

Copyright 2003-2014 Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA
ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław, spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej,VI Wydział Gospodarczy; KRS: 0000169851; NIP: 8951794707; kapitał założycielski: 4.000.000 zł, wpłacony w całości