Numer Infolinii:71 77 36 910
(infolinia czynna pon.-pt. 7.00-19.00)
iCentrum usług wspólnych
dla podmiotów
z Grupy Kaczmarski

Skontaktuj się z nami

Centrum prasowe

decorative image

Informacje prasowe

Poniedziałek, 27 marca 2023 r.
Meble pod ścianą - długi w branży znów zaczęły rosnąć
Problemy z pozyskaniem surowców, rosnące koszty energii, utrzymująca się wysoka inflacja i spadek popytu – z tym wszystkim zmaga się obecnie branża meblarska. Ma to odzwierciedlenie w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Od siedmiu miesięcy zadłużenie tego segmentu rośnie i obecnie wynosi 101,1 mln zł. W najbliższym czasie branża prognozuje dalszy spadek wartości produkcji sprzedanej.
Czytaj więcej
Czwartek, 23 marca 2023 r.
O ochronie danych osobowych. Między teorią a praktyką
W imieniu Urzędu Ochrony Danych Osobowych zapraszamy na konferencję „Wyzwania dla ochrony danych osobowych w świetle orzecznictwa sądów”, która odbędzie się 31 marca o godz. 10.00 w Warszawie w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Serwis ChronPESEL.pl i Krajowy Rejestr Długów są jej patronami.
Czytaj więcej
Piątek, 17 marca 2023 r.
Milionowe długi mieszkaniowe Polaków
Niepłacący lokatorzy to palący problem wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców mieszkań gminnych. Zobowiązania za opłaty mieszkaniowe Polaków, według danych Krajowego Rejestru Długów, wynoszą 290,8 mln zł. Te pieniądze mogłyby być przeznaczone na prace remontowo-budowlane, utrzymanie czystości, systemy monitoringu czy place zabaw dla dzieci. Należności dałoby się odzyskać, gdyby zarządy spółdzielni i zarządcy administrujący wspólnotami podjęli zdecydowane działania.
Czytaj więcej
Środa, 08 marca 2023 r.
Rosną długi w sektorze HoReCa, głównie w gastronomii
Branża noclegowo-gastronomiczna ma coraz większe problemy finansowe. W ciągu ostatniego roku jej łączne zadłużenie wzrosło o 14 proc. i na koniec lutego wyniosło 311,6 mln zł. 82 proc. tej kwoty (255,8 mln zł) są winne swoim wierzycielom restauracje i firmy cateringowe. One najmocniej odczuły inflację, nie tylko w kosztach działalności, ale i w dochodach. Eksperci Krajowego Rejestru Długów ostrzegają, że sytuacja w branży szybko się nie poprawi, a problem z płatnościami w sektorze HoReCa może się pogłębiać.
Czytaj więcej