Jesteśmy bliżej Ciebie! Pobierz aplikację mobilną KRD BIG S.A. i odkryj nową jakość korzystania z naszych usług.
INFOLINIA: 71 74 74 700
czynna pon.-pt. 7:30–18:00
(Infolinia ogólna Kampanii KRD)

Skontaktuj się z nami

Informacje prasowe

decorative image
Wtorek, 14 czerwca 2011 r.
Podwójne bezpieczeństwo transakcji dzięki Verdict i Krajowemu Rejestrowi Długów
Verdict i Krajowy Rejestr Długów rozpoczęły strategiczną współpracę. To pierwsza taka umowa na polskim rynku. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskają dostęp do 3,9 mln informacji o firmach.
W czerwcu 2011 międzynarodowa grupa kapitałowa Bisnode, będąca właścicielem takich marek jak Dun&Bradstreet, HBI, Credit Info i Verdict podpisała z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej umowę o dystrybucji przez KRD raportów o kondycji firm z bazy danych Verdict. To pierwsza tego typu umowa w Polsce wiążąca wiodącego w Europie dostawcę informacji gospodarczej i Buro Informacji Gospodarczej. Dzięki strategicznej współpracy obu marek klienci pragnący zapewnić sobie bezpieczeństwo transakcji biznesowych mają do dyspozycji informacje o 3,9 mln firm z dwóch największych baz danych w Polsce.

- Od wybuchu kryzysu finansowego w 2007 roku obserwujemy wzrost zainteresowania przedsiębiorców informacjami o kontrahentach. Dzięki naszej współpracy będą mogli teraz otrzymać komplet informacji niezbędny do podjęcia właściwej decyzji o zawarciu umowy z danym kontrahentem, a nawet do oceny kondycji finansowej wybranej branży, co może ułatwić inwestowanie – mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Z raportu Krajowego Rejestru Długów przedsiębiorcy dowiedzą się, czy interesująca ich firma jest notowana w rejestrze jako dłużnik, a jeśli tak to kto jest wierzycielem, jaka jest kwota długu, kiedy powstał, z czego wynika i czy dłużnik go kwestionuje, czy też nie. Z kolei raporty Verdict w pełnej wersji mogą zawierać takie informacje, jak: nazwiska członków kierownictwa firmy, jej strukturę własności, ocenę kondycji finansowej (w tym sugerowany maksymalny kredyt kupiecki), informacje o opóźnieniach w płatnościach, historię zatrudnienia oraz dane finansowe (sprzedaż, zysk/strata netto). Wiarygodność danych Verdict zweryfikowana została dodatkowo przez Dun & Bradstreet Poland.

- Bardzo cieszymy się z tej współpracy i choć to dopiero początek, zamierzamy w przyszłości rozwijać wspólne produkty dla naszej grupy docelowej – mówi Dominik Lewandowski, dyrektor zarządzający marki Verdict. – Chcemy także zintensyfikować wspólne działania na rzecz edukacji naszych klientów w zakresie korzyści i sposobów korzystania z raportów przez małe i mikro przedsiębiorstwa – dodaje.