Jesteśmy bliżej Ciebie! Pobierz aplikację mobilną KRD BIG S.A. i odkryj nową jakość korzystania z naszych usług.
INFOLINIA: 71 74 74 700
czynna pon.-pt. 7:30–18:00
(Infolinia ogólna Kampanii KRD)

Skontaktuj się z nami

Informacje prasowe

decorative image
Środa, 05 października 2011 r.
KRD stawia na dialog
Każdy teatralny spektakl jest niepowtarzalnym i niecodziennym zjawiskiem, jak niepowtarzalne są spotkania i kontakty międzyludzkie. To właśnie dlatego Krajowy Rejestr Długów zdecydował się wesprzeć tak wyjątkowe wydarzenie jak Festiwal Teatralny Dialog.
- KRD jest wierny teatrowi od początku swojego istnienia. Współpracowaliśmy z wrocławskim Teatrem Komedia, Teatrem Sabat Małgorzaty Potockiej, ostatnio także z nowoczesnym i bardzo popularnym Teatrem 6 piętro Michała Żebrowskiego. Wszystkie te instytucje słyną ze swoich niecodziennych i niekonwencjonalnych spektakli. Festiwal Dialog Wrocław doskonale wpisuje się w ten trend - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu.

Największy w Polsce BIG, choć działa na terenie całej Polski, swoje korzenie i centralę ma właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog ma także swoje stałe miejsce we Wrocławiu i jego kulturalnym kalendarzu. Stał się wizytówką europejskiej stolicy kultury 2016 – choćby dlatego udział w tym przedsięwzięciu jest tak ważny.

Szósta edycja festiwalu to 15 najważniejszych polskich i zagranicznych przedstawień ostatniego dwulecia, najnowsze produkcje europejskich eksperymentatorów, nowe teksty i reinterpretacje klasyki.

Niecodzienność to nie tylko hasło festiwalu. To przede wszystkim perspektywa, przez którą chcielibyśmy oglądać naszą rzeczywistość. Spektakle ukazują niecodzienność, jako sferę wolności, jako źródło indywidualizmu i niezależności. Ich reżyserami są zarówno artyści, którzy poprzez swoją twórczość od lat wpływają na estetykę współczesnego teatru (Romeo Castellucci, Ivo van Hove, Alain Platel, Krystian Lupa) jak i ci, którzy bawiąc się teatralnymi konwencjami szukają formy dla indywidualnego dialogu ze współczesnością.