INFOLINIA: 71 74 74 740
czynna pon.-pt. 7:30–18:00
(Infolinia ogólna Kampanii 20 lat KRD)

Skontaktuj się z nami

Informacje prasowe

decorative image
Poniedziałek, 07 maja 2012 r.
KRD wspiera młodych rajdowców
Nowa siła w rajdach terenowych. We Wrocławiu odbyła się oficjalna prezentacja zespołu KRD TEAM, w którego barwach jeździć będą Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba. Zawodników wspiera Krajowy Rejestr Długów.
Martin Kaczmarski wie co chce osiągnąć. -Cel jest prosty - dojechać do mety na dobrej pozycji. Jesteśmy znakomicie przygotowani. Wierzymy, że uda nam się zrealizować plan.

Dla pilota Bartłomieja Boby start w rajdach terenowych to duża zmiana. To jego debiut, jeśli chodzi o rajdy terenowe, wcześniej uczestniczył w rajdach płaskich.
- To mój pierwszy start w cross country i muszę przyznać, że różnica między rajdami terenowymi, a płaskimi jest spora. Jedziemy bez zapoznania z trasą tylko na notatki organizatora i to co widzimy. Na pewno wymaga to dużego doświadczenia kierowcy i wzajemnego zaufania - tłumaczy nam Boba. - Zespół KRD Team działa profesjonalnie, dysponujemy najlepszym sprzętem, damy z siebie wszystko. Bardzo jestem ciekawy efektów - dodaje.

Specjalnie dla KRD TEAM został przygotowany szybki i niezawodny Bowler. Pomyślnie przeszedł on wszystkie testy, zarówno na nawierzchni szutrowej jak i w jeździe po piasku.
Rajdowe zmagania KRD Team rozpoczną się już za kilka dni i to będzie najważniejszy test zarówno dla załogi jak i maszyny.

KRD Team jako pierwsza polska załoga rajdowa wystartuje jako "Poland National Team". Ten projekt, który zyskał akceptację i poparcie władz PZM, służyć ma promocji i rozwojowi rajdów terenowych w Polsce. Pomysłodawcami nowej inicjatywy są Sonik, Piotr Beaupre oraz Maciej Kaczmarski. Ma ona na celu zintegrowanie naszego polskiego środowiska rajdowego.

Podczas prezentacji KRD Team na wrocławskim torze Rakietowa, poza częścią oficjalną, odbyły się testy samochodów Subaru i Land Rover na specjalnie przygotowanych trasach asfaltowych oraz terenowych. Goście mogli również pojeździć po mobilnym torze off roadowym a także zobaczyć wrocławski tor z pokładu helikoptera.