Jesteśmy bliżej Ciebie! Pobierz aplikację mobilną KRD BIG S.A. i odkryj nową jakość korzystania z naszych usług.
INFOLINIA: 71 74 74 700
czynna pon.-pt. 7:30–18:00
(Infolinia ogólna Kampanii KRD)

Skontaktuj się z nami

Informacje prasowe

decorative image
Wtorek, 10 stycznia 2012 r.
KRD grał z pompą
Prawie 330 tysięcy złotych zebrał do tej pory wrocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz szósty przyłączył się do akcji Krajowy Rejestr Długów.Pieniędze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych.
Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią Krajowy Rejestr Długów, który od sześciu lat finansowo wspiera fundację Jurka Owsiaka. Centrum wrocławskiego finału jak zwykle stał się Rynek, na którym od południa obejrzeć można było występy artystyczne. Na Placu Solnym z kolei swoje maszyny prezentowali wielbiciele off-roadu.

Wieczorem, tuż przed rozbłyśnięciem Światełka do Nieba i koncertem zespołu Lady Pank, odbyła się licytacja. Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA, wystawił na aukcję obraz namalowany przez Małgorzatę Kaczmarski, akcjonariuszkę KRD oraz Rzetelnej Firmy. Dzieło zostało sprzedane za 300 złotych. Pieniądze zasiliły konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Sława WOŚP dotarła nawet do Ameryki Południowej. Do akcji zbierania datków przyłączyli się również uczestnicy Rajdu Dakar 2012. Puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapełnił twórca Krajowego Rejestru Długów - Maciej Kaczmarski.

Podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu zebrano na razie prawie 330 tysięcy złotych. Pieniądze jednak cały czas spływają na konto orkiestry. Ostateczną kwotę poznamy na przełomie stycznia i lutego.

Krajowy Rejestr Długów już zapowiada swój udział w przyszłorocznym finale. „Orkiestra jest już stałym elementem naszego kalendarza, mamy zamiar brać w niej udział do końca świata i jeden dzień dłużej” - mówi Adam Łącki, prezes KRD.