INFOLINIA: 71 74 74 740
czynna pon.-pt. 7:30–18:00
(Infolinia ogólna Kampanii 20 lat KRD)

Skontaktuj się z nami

Informacje prasowe

decorative image
Sobota, 04 sierpnia 2012 r.
Krajowy Rejestr Długów - od 9 lat na rynku!
Krajowy Rejestr Długów obchodzi dziewiąte urodziny. Pierwsze na rynku polskim biuro informacji gospodarczej swoją działalność rozpoczęło 4 sierpnia 2003 r.
Od samego początku przyjęta została strategia działania, polegająca na obsłudze wszystkich podmiotów gospodarczych, niezależnie od ich wielkości. Oferta KRD była zatem kierowana zarówno do firm jednoosobowych, małych i średnich przedsiębiorstw, aż po wielkie korporacje. Dzięki temu Krajowy Rejestr Długów jako jedyne polskie biuro informacji gospodarczej posiada teraz ogólnopolski system wymiany informacji gospodarczych, który spaja wszystkie sektory gospodarki.

Krajowy Rejestr Długów prowadzi nie tylko aktywność rejestrową, ale także podejmuje szereg kroków, by propagować rzetelność i wpływać na podwyższenie jakości polskiej gospodarki. Prowadzony jest projekt edukacyjny Akademia KRD, pod patronatem KRD rozwija się program Rzetelna Firma. Corocznie, już od ośmiu lat, odbywa się także ogólnopolski program społeczny Krajowego Rejestru Długów pod nazwą Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów. W jego ramach małe i średnie przedsiębiorstwa mogą bezpłatnie umieszczać w rejestrze swoich dłużników, a tym samym odzyskać zaległe należności.

Nagradzając tych, którzy w swoich działaniach oraz publikacjach promują rzetelność i etykę w obrocie gospodarczym, od pięciu lat przyznawane są Skrzydła KRD, które wręczane są firmom, instytucjom i dziennikarzom.

Aktualnie w rejestrze znajduje się 1,8 mln rekordów. Jest to największa baza tego typu w Polsce, a KRD kolejny rok z rzędu umacnia się na pozycji lidera w swojej branży.