Jesteśmy bliżej Ciebie! Pobierz aplikację mobilną KRD BIG S.A. i odkryj nową jakość korzystania z naszych usług.
INFOLINIA: 71 74 74 700
czynna pon.-pt. 7:30–18:00
(Infolinia ogólna Kampanii KRD)

Skontaktuj się z nami

Informacje prasowe

decorative image
Wtorek, 13 lipca 2010 r.
Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy dla Krajowego Rejestru Długów
6 lipca 2010 r. w Filharmonii Wrocławskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Jednym z laureatów tej prestiżowej nagrody został Krajowy Rejestr Długów, a statuetkę i dyplom w imieniu KRD odebrał Jakub Kostecki, wiceprezes Zarządu.


Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (DCG) to gospodarcza nagroda regionalna, od 10 lat przyznawana przedsiębiorstwom, które swoją działalnością wnoszą istotny wkład w rozwój regionu, tworzenie rynku pracy oraz reprezentują swoją działalnością takie wartości jak: jakość, innowacyjność i nowoczesność. DCG wzorowany jest na międzynarodowych nagrodach gospodarczych, takich jak: japońska nagroda Deminga, amerykańska Nagroda im. Malcolma Baldridge’a oraz Europejska Nagroda Jakości.

W tym roku oceny kandydatów dokonała specjalnie w tym celu powołana kapituła pod przewodnictwem Marka Łapińskiego, wojewody dolnośląskiego. Rozpatrywane były wyniki finansowe pretendentów do nagrody, wielkość zatrudnienia, stosowanie się do zasad etyki i uczciwej konkurencji, kodeksu pracy oraz działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Dla jurorów nie bez znaczenia jest również zaangażowanie przedsiębiorstwa w ochronę środowiska naturalnego oraz podejmowane przez nie inicjatywy prospołeczne.


Informację o przyznaniu tegorocznych certyfikatów, z wymienieniem Krajowego Rejestru Długów, opublikowała we wrocławskim wydaniu Gazeta Wyborcza, a wiceprezes Jakub Kostecki udzielił wywiadów Telewizji Dolnośląskiej i TVP Wrocław.