Certyfikat rzetelności dla wiarygodnej firmy

środa, 28 lipca 2010 r.

Firma, która chce być postrzegana jako poważny partner w interesach, powinna starać się o wizerunek rzetelnej i solidnej w regulowaniu zobowiązań. W czasach kryzysu etyka w działaniach biznesowych nie zawsze jest w cenie, jednak to właśnie promocję tych cech u przedsiębiorstw ma na celu program Rzetelna Firma.

Korzyści dla przedsiębiorcy
Od 2008 roku przyznawane są Certyfikaty Rzetelności, zaświadczające o rzetelności płatniczej firm. Akcja jest realizowana pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. (…)
Przedsiębiorstwo może otrzymać dokument w formie papierowej lub elektronicznej, a każdy, kto będzie chciał potwierdzić jego autentyczność, będzie mógł to zrobić w dowolnym momencie, jeśli tylko ma dostęp do Internetu. W tym pierwszym wypadku wystarczy wpisać numer danego Cer­tyfikatu na stronie www.rzetelnafirma.pl, za to Certyfikat elektroniczny firma sama zamieszcza na swojej stronie internetowe) - wtedy wystarczy jedno kliknięcie, które przekieruje nas do bazy danych KRD.(…)
- Uczestnik programu zobowiązuje się też do przestrzegania zasad etyki w biznesie, czyli praworządności, rzetelności, transparentności i odpowiedzialności - wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. - Taka firmą zapewnia swoim klientom najwyższą jakość oferowanych usług i sprzedawanych produktów, nie podważa reputacji i osiągnięć firm konkurencyjnych, nie narusza tajemnicy służbowej innych firm oraz praw autorskich, nie stosuje nieuczciwej reklamy, dba o środowisko naturalne - wymienia Adam Łącki. Przedsiębiorcy powinni również pamiętać, że Certyfikat jest ważny 30 dni od daty wystawienia.

Postarać się o złoto
Od tego roku Rzetelna Firma Sp. z o.o. przyznaje także tzw. Złote Certyfikaty Rzetelności. Jak mówi Waldemar Sokołowski, jest to kolejny stopień potwierdzenia wiarygodności przedsiębiorstw i ich wysokich standardów etycznych. 8 czerwca w sześciu miastach Polski, w tym we Wrocławiu, odbyły się konferencje, na których wyróżnienia wręczono 300 firmom z całego kraju, w tym 40 z Dolnego Śląska.
- Na razie od przyznania nam Złotego Certyfikatu minęły dopiero dwa miesiące - mówi Mirosława Szuszkiewicz z firmy Efekt Meble Biurowe i Szkolne w Głogowie. - Na pewno jednak wyróżnienie znacznie wpływa na podniesienie prestiżu naszej firmy. Certyfikat załączamy do ofert i to zdecydowanie zwiększa naszą wiarygodność.

Jakub Bocian

Copyright 2003-2014 Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA
ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław, spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej,VI Wydział Gospodarczy; KRS: 0000169851; NIP: 8951794707; kapitał założycielski: 4.000.000 zł, wpłacony w całości