Aktualności

Krajowy Rejestr Długów świętuje 15-lecie
Pierwszy i największy BIG w Polsce 4 sierpnia 2018 roku obchodził jubileusz 15-lecia działalności. Dziś w jego bazie znajduje się aż 2,71 mln dłużników, którzy w sumie winni są ponad 52,8 mld zł.
czytaj więcej
Rewolucja w dochodzeniu roszczeń
Z początkiem lipca znacząco znowelizowano kodeks cywilny i dość inwazyjnie zostały skrócone terminy przedawnień dochodzenia roszczeń majątkowch. Wierzyciele nie są zadowoleni, bowiem aktualnie mają maksymalnie 6 lat na dochodzenie swoich należności, a nie jak wczesniej 10. 
czytaj więcej
RODO - Nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zostały postawione nowe wymogi techniczne dla podmiotów przetwarzającym dane osobowe w formie cyfrowej obowiązujące od 25 maja 2018 roku.

czytaj więcej

Porady

5 sposobów na sprawdzenie firmy
Zamierzasz podpisać kontrakt z nowym kontrahentem swojej firmy? Przed rozpoczęciem współpracy zawsze warto potwierdzić wiarygodność oraz sprawdzić sytuację finansową nowego Klienta. Dzięki temu możesz uniknąć ryzyka nieotrzymania zapłaty za wykonane usługi lub sprzedane towary. 
czytaj więcej
Jak uniknąć start w swoim biznesie
Pomimo tego, że prowadzenie każdego biznesu wygląda nieco inaczej, zawsze wiąże się ono z pewnym ryzykiem strat. Oczywiście ryzyko to może przyjmować różne rozmiary i postacie, w zależności od branży, działań konkurencji czy nawet postawy przedsiębiorcy, jednak zawsze pozostaje nieodłącznym elementem działalności gospodarczej. Jednym z najczęściej spotykanych czynników ryzyka w firmach są kontrahenci, których sytuacja finansowa lub prawna jest niejasna. Narażają oni przedsiębiorstwa na straty, utratę płynności finansowej i wiarygodności w oczach Klientów. 
czytaj więcej
Utrudnij dłużnikowi funkcjonowanie na rynku
Zdecydowana większość osób, które prowadzą biznes, prędzej czy później napotka problemy z wyegzekwowaniem należności za sprzedane towary, czy wykonane usługi. Znasz ten scenariusz? Pomimo wielokrotnego upominania i monitowania Klienta, należne pieniądze wciąż nie trafiają na Twoje konto. Nie dość, że nie otrzymujesz swojej należności, po pewnym czasie zaczynasz także ponosić koszty, związane z koniecznością opłacenia podatku VAT lub podatku dochodowego od faktury, za którą Ci nie zapłacono. 
czytaj więcej
Copyright 2003-2014 Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA
ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław, spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej,VI Wydział Gospodarczy; KRS: 0000169851; NIP: 8951794707; kapitał założycielski: 4.000.000 zł, wpłacony w całości